KONST / Litografier / Färglitografi 16152061
*
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
3.600 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 18:06:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/4 13:17:56
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:54
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:44
*
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Fernandez Arman
nr 1615 2061
Fernandez Arman
(1928-2005), Frankrike
Signerad, numrerad 104/150. Färglitografi, bildmått: 94x60 cm, yttermått inklusive ram: 117x81 cm
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.600 kr |
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/4 13:17:56 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Fernandez Arman
Arman, egentligen Armand Pierre Fernandez, född 1928 i Nice, Alpes-Maritimes, Frankrike, död 2005 i New York City, New York, USA, fransk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Fernandez Arman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa fernandez arman frankrike fransk fransk konstnär fransk skulptör franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 20:54 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
6 maj kl 19:44